e-ihracat danışmanlığı sakarya

E-İhracat Danışmanlığı

E-İhracat Nedir?

Türkiye’de piyasalar ne zaman sıkışsa, döviz ne zaman yükselse ticaret yapan herkesin aklına ihracat yapmak gelir. İhracat yapmak ise ciddi bir süreç, altyapı, personel istihdamı ve bütçe ister. Geleneksel ihracat yöntemleri fuarlara katılım, yurtdışı şirket ziyaretleri ve yabancı misafirleri Türkiye’de ağırlamaktan geçerdi.  Fakat teknolojinin gelişmesi, internetin hayatımızda önemli bir noktaya gelmesiyle birlikte ihracatın yapılışı ve işleyişi de değişti.

E-İhracat hiç yurtdışına çıkmadan, fuarlara katılmadan hatta yabancılarla içli dışlı olmadan yapılacak bir ticari model haline geldi. Ancak e-ihracatın da kendine has dinamikleri, işleyişi ve planlaması var. Çark Dijital olarak müşterilerimizin yurtdışı pazarlarına açılması ve e-ihracat yapabilmesi için gerekli altyapıyı, donanımı ve kolaylığı sağlıyoruz. İsteğıniz halinde üreticisi olduğunuz veya satmak istediğiniz ürünlerin hangi pazar yerlerinde satışının mümkün olacağını araştırıyoruz ve ilgili pazar yerlerinde mağaza açılışını tamamlıyoruz. Amazon üzerinden ürün satmak istediğinizde mağaza açılışı, marka oluşturma, ürün ekleme gibi süreçleri sizin adınıza yönetiyoruz. ETSY üzerinden hizmet almak isterseniz yine aynı şekilde gerekli aşamalar tarafımızca gerçekleştiriliyor.

E-İhracatın yanı sıra mikro ihracat yapmak isteyen girişimcilere yönelik çalışmalarımız da mevcut. Bu noktada bireysel olarak ürün satmak isteyen girişimcilere pazar yeri desteği vererek hangi ürünler üzerine yoğunlaşmaları gerektiği ve mikro ihracat kargo süreçlerini nasıl tamamlayabileceklerini anlatıyoruz. E-İhracat ve mikro ihracat yapmak, bunun için Çark Dijital’den danışmanlık almak istiyorsanız bizi arayın.

Scroll to Top